باد گرم کولر گازی

باد گرم کولر گازی

باد گرم کولر گازی هوای گرم که در یک روز مرطوب از تهویه مطبوع شما خارج می شود ، اقامت در خانه شما را به راحتی غیر قابل تحمل می کند. بیشتر اوقات ، بهترین راه برای حل این مشکل درخواست کمک از یک متخصص است.

مبرد کم

یکی از مهمترین دلایل باد گرم کولر گازی ، مبرد کم است. مبرد برای حفظ بهترین عملکرد واحد ضروری است. این مایعی است که گرما و رطوبت هوا را جذب می کند. اگر جریان برق شما خنک نشده است ، ممکن است. به این دلیل باشد که مبرد در حال نشت است. و هر چه باقی مانده برای خنک نگه داشتن خانه شما کافی نیست. متأسفانه ، رفع این مسئله به راحتی جایگزینی مبرد نیست. یافتن نشتی و ترمیم سوراخ ها می تواند زمانبر و هزینه بر باشد. اگر به موقع برطرف نشود .

، حتی ممکن است به موتور کمپرسور آسیب برساند. برخی از نشانه های قابل ذکر نشت کننده مبرد ، صداهای فشرده یا حباب دار و تجمع یخ در واحد خارجی است. راه حل: اگر شک دارید که مبرد کم در AC شما به دلیل نشت است ، بلافاصله با نصاب حرفه ای کولر گازی تماس بگیرید. مبرد نشت کننده یک خطر سلامتی و ایمنی است .، بنابراین مهم است که در اسرع وقت برطرف شود. جمع کردن گاز کولر گازی / نصب پنل کولر گازی اسپلیت هوشمند زانتی سیم کشی برق کولر گازی

مشکلات ترموستات

اگر تشخیص دهید که AC خانه شما در حال دمیدن هوای گرم است.، ممکن است به دلیل مشکلات موجود در ترموستات باشد. این موارد معمولاً برای واحدهای قدیمی از نوع شماره گیری هنگامی که اشتباه کالیبره شده باشند .، اتفاق می افتد. اگر هنوز کتابچه راهنمای تهویه هوا را دارید ، بررسی کنید که آیا تنظیمات ترموستات درست است. در صورت ادامه مشکل ، ممکن است ترموستات خود را تعویض یا دوباره کالیبره کنید. همیشه می توانید عیب یابی کنید. تا ببینید آیا تنظیمات ترموستات شما اشتباه است.

این برای هر دو بخش تقسیم و پنجره AC کار می کند. تنظیمات را به جای حالت “روشن” به حالت “خودکار” تبدیل کنید. به این ترتیب فن فقط هنگام خنک شدن هوا کار خواهد کرد. همچنین ، آیا ممکن است به طور تصادفی ترموستات را به حالت گرما زده اید ، دوباره بررسی کنید. این اشتباهی است که غالباً نادیده گرفته می شود. راه حل: یک ترموستات قابل برنامه ریزی را در نظر بگیرید. سیستم های کنترل قدیمی به راحتی خراب می شوند. با یک برنامه ریزی می توانید هر بار دمای داخل خانه خود را ثابت نگه دارید. صرفه جویی در انرژی شما باعث می شود قیمت یک فرد ارزشمند باشد. مصرف کم کولر گازی

فیلترهای هوا کولرگازی

این مهمترین دلیل سرد نشدن مناسب تهویه هوا است. گرفتگی فیلترهای هوا می تواند مشکلات مختلفی را در واحد شما ایجاد کند. حتی می تواند در عملکرد ترموستات شما تداخل ایجاد کند. اگر فیلتر به دلیل گرد و غبار کثیف و ناپاک است ، عبور هوای سرد و گرم از داخل مجاری مسدود می شود. سپس منجر به یخ زدن کویل های اواپراتور می شود ، در نتیجه AC خانه شما هوای گرم می وزد.

به همین دلیل تعویض منظم فیلترهای کولر گازی از جنبه های مهم نگهداری است. راه حل: یک کولر گازی که روی فیلترهای تمیز کار می کند می تواند برای مدت زمان طولانی تری به راحتی کار کند. همچنین می تواند هزینه های انرژی شما را کاهش دهد. فیلترهای کثیف خود را حداقل هر سه ماه یا در صورت لزوم تمیز یا تعویض کنید. سرویس کولر پنجره ای / کولرگازی پنجره ای / کولر گازی پنجره ای / کولر زانتی / کولرگازی زانتی / کمپرسور زانتی / فیلتر زانتی / سرویس کولرگازی

کویل اواپراتور یخ زده

یکی دیگر از دلایل گرم شدن باد کولرگازی ، سیم پیچ اواپراتور منجمد است. این سیم پیچ ها که با مبرد پر می شوند ، مانند اسفنج عمل می کنند و گرما را از هوا می گیرند. بدون جریان مناسب هوا ، اواپراتور خیلی سرد می شود و در نتیجه یخ جمع می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد ، واحد شما هوای گرم را آزاد می کند ، یا گاهی اوقات بدون هوا. مهم است که هوای گرم در اطراف سیم پیچ ها بچرخد تا آنها به درستی کار کنند. راه حل: فیلترهای هوای کثیف منجر به کویل های اواپراتور کثیف و یخ زده می شوند.

با این حال ، اگرچه فیلترها به راحتی قابل جایگزینی توسط خودتان هستند ، اما برای تمیز کردن سیم پیچ ها به یک متخصص AC نیاز دارید. سعی نکنید آنها را بردارید ، زیرا با استفاده نامناسب از آنها به راحتی آسیب می بینند. کمپرسور روتاری / کمپرسور زانتی / کمپرسور کولرگازی / کمپرسور اسپلیت / کمپرسور اسپیلیت / روتاری زانتی / کولر زانتی / اسپلیت زانتی پنل داخلی کولرگازی قطعات کولر گازی

سیم پیچ کندانسور کثیف در کولر گازی

سیم پیچ کندانسور کثیف سیم پیچ های کندانسور تهویه مطبوع شما وظیفه از بین بردن گرما از هوا و بیرون راندن آن از خارج از خانه شما را بر عهده دارد. به عنوان بخشی از واحد بیرونی ، آنها اغلب در معرض عناصر قرار می گیرند و با گذشت زمان ، کثیفی و آلودگی روی سیم پیچ ها جمع می شود. این مانع انتقال گرما می شود. با دمیدن هوای گرم AC در خانه این موضوع را شروع خواهید کرد.

سیم پیچهای کثیف باعث فشار بی مورد کل واحد شده و منجر به افزایش ساییدگی قطعات می شود. راه حل: واحد بیرونی را مرتباً تمیز کنید تا خازن شما فضای کافی برای تنفس داشته باشد. علف های هرز و بقایای اطراف واحد را بردارید و آن را شلنگ بزنید تا آلودگی های لخته شده پاک شود. فراموش نکنید که قبل از تمیز کردن ، برق را قطع کنید. نکات ایمنی کار با کولر / کمپرسور روتاری / کمپرسور زانتی / کمپرسور کولرگازی / کمپرسور اسپلیت / علت صدای کولر گازی / کولر زانتی / اسپلیت زانتی

مشکلات فن کولرگازی

دلایل مختلفی نشان می دهد که فن های موجود در کولر گازی شما به درستی کار نمی کنند. این می تواند به دلیل نقص موتور ، فرسودگی کمربندها یا کمبود روغن باشد. همچنین کثیفی و آوار باعث مشکلاتی در فن ها می شود. اگر فن ، چه روی یونیت داخلی و چه در فضای بیرونی ، نتواند آن طور که باید کار کند ، این امر جریان ضعیف هوا را تسهیل می کند.

این امر منجر به دمیدن جریان هوای گرم AC به جای هوای خنک مورد انتظار شما می شود. در صورت عدم توجه ، مشکلات فن ممکن است منجر به خرابی کمپرسور شود. راه حل: بررسی کنید که آیا موتور فن باید تعویض شود یا فقط به یک تمیزکاری خوب نیاز دارد. اگر هنوز ادامه دارد ، اما با کاهش سرعت ، با یک سرویس دهنده حرفه ای تماس بگیرید .

و آن را بررسی کنید. برای تیغه های کثیف ، می توانید با استفاده از جاروبرقی و پارچه نرم ، هرگونه آوار و آلودگی را تمیز کنید. نشتی مجاری ممکن است گاهی بخواهید کانال های خانه خود را بررسی کنید. ممکن است نشتی وجود داشته باشد که متوجه نشده باشید ، احتمالاً توسط جوندگان یا کارگران بی احتیاط در هنگام نصب ایجاد شده است.

مجاری از طریق دیوارها و سقف های شما عبور می کنند و هوای خنک شده را از کولر گازی به سراسر خانه منتقل می کنند. اگر سوراخ هایی در مجاری وجود داشته باشد ، هوا در داخل دیوارها می پیچد ، سناریویی که شما نمی خواهید این اتفاق بیفتد. راه حل: یک سوئیچ سرریز نصب کنید. با تشخیص نشتی آب ، کل سیستم خاموش می شود و استرس شما را از بین می برد. با متخصص AC خود تماس بگیرید تا آنها بتوانند مجرا را بازرسی كنند ، در صورت وجود سوراخ هایی تعمیر و مسدود شوند.

دریچه های مسدود شده(باد گرم کولر گازی)

یکی دیگر از دلایل منفجر شدن هوای گرم از طریق هوا ، مسدود شدن زهکش ها است. قرار است رطوبت AC از هوا خارج شود و از طریق خط تخلیه خارج شود. در صورت مسدود شدن این خط به دلیل وجود آوار یا کثیفی ، آب می تواند برگردد و به سیستم AC آسیب برساند. در یک بدترین حالت ، آب نشت می کند و از دیوارها و سقف ها و همچنین وسایل منزل عبور می کند.

این امر اگر سریعاً کشف نشود منجر به رشد کپک می شود. راه حل: رفع برخی از گرفتگی ها برای شما نسبتاً آسان است. اگر هنگام مشاهده لوله تخلیه ، انسداد قابل مشاهده است ، می توانید با استفاده از دستکش های محافظ ، آن را به صورت دستی برطرف کنید. همچنین می توانید ماهانه یک بار از محلول سرکه استفاده کنید تا از تجمع در خطوط تخلیه جلوگیری شود.

باد گرم کولر گازی

وبلاگ

بلاگ

 

‫0/5 ‫(0 نظر)
‫0/5 ‫(0 نظر)